A.D.: 30 Październik 2024    |    Dziś świętego (-ej): Łukasza, Urbana, Augusta

Patriota.pl

Historia jest chirurgiem poległego wojownika
a nie pielęgniarką rozpieszczonego dziecka.
Józef Szujski

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Zabić goja! Po latach wraca scenariusz zabójstwa Bohdana Piaseckiego

Drukuj

Tags: Codzienniki | Informacje | Komentarze | Wydarzenia

W dniu 11 czerwca 2010 r. odnaleziono pod opolskim centrum handlowym „Karolinka” ciało znanego historyka dr Dariusza Ratajczaka. Zwłoki w  znacznym rozkładzie znajdowały się w samochodzie marki Renualt Kangoo, ułożone pomiędzy przednimi a tylnymi fotelami.

Zdaniem pracujących na miejscu śledczych, biorąc pod uwagę wysoką temperaturę, ciało nieżyjącego naukowca mogło się znajdować w samochodzie 2-3 dni. Z kolei pracownicy ochrony są natomiast pewni, że jeszcze nad ranem samochód na pewno nie stał na parkingu. Oficjalnie jeszcze nie wiadomo co było przyczyną śmierci „wyklętego” naukowca, sekcję zwłok zaplanowano na czwartek.

Dariusz Ratajczak, urodzony w 1962 r., był historykiem, absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktorem nauk humanistycznych. Do kwietnia 2000 r. pracował jako adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego.

W roku 1999 opublikował zbiór felietonów historycznych zatytułowany Tematy niebezpieczne (Opole 1999, Warszawa 1999, Boston 1999). W jednym z nich zreferował poglądy rewizjonistów holokaustu, co stało się powodem bezprzykładnych ataków na osobę autora ze strony publicystów ,,G. Wyborczej'', tropicieli „polskiego antysemityzmu” oraz środowisk żydowskich - krajowych i zagranicznych.

W ich wyniku Dariuszowi Ratajczakowi wytoczono proces sądowy (który nadal się toczy; autorowi groziło do roku pozbawienia wolności). Także po rocznym, neostalinowskim „śledztwie” usunięto go z Uniwersytetu Opolskiego z zakazem pracy w zawodzie nauczycielskim na 3 lata. Zakaz ten obejmował wszystkie szczeble nauczania, od szkół podstawowych poczynając. Decyzja Uniwersytetu została podtrzymana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jakiś czas dr Ratajczak pracował jako portier w jednej z opolskich firm. Był żonaty, miał dwoje dzieci.

Jak podaje „Nowa Trybuna Opolska”, dr Ratajczak w ostatnim czasie planował wyjechać do Holandii do pracy w jednej z firm zajmujących się handlem kwiatami. Właśnie w tym celu kupił samochód, w którym go znaleziono.

Publikował m.in. w „Opcji na Prawo”, „Najwyższym CZASIE!”, „Myśli Polskiej” oraz portalu internetowego „Patriota.pl”.  Prowadził niezależne wykłady w całej Polsce.

Bibliografia wydawnictw zwartych dr. Dariusza Ratajczaka

Polacy na Wileńszczyźnie 1939-1944 (Opole 1990)
Świadectwo księdza Wojaczka (Opole 1994)
Krajowa Armia Podziemna w powiecie prudnickim 1949-1952 (współautor, Opole-Gliwice 1996)
Tematy niebezpieczne (Opole 1999, Warszawa 1999, Boston 1999)
Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne (Kociaty-New York, 2001)
Inkwizycja po polsku, czyli sprawa dr Dariusza Ratajczaka (Poznań 2003)
Prawda ponad wszystko (Opole 2004)
Spowiedź "antysemity" (Opole 2005)

 

[komentarz retorsyjny]

Wybory? Jakie wybory?!

Per analogiam

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


stat4u