A.D.: 17 Październik 2021    |    Dziś świętego (-ej): Juliana, Łukasza, Bogumiła

Patriota.pl

Prawda zawsze zwycięża, bowiem zawsze to, co zwycięża jest prawdą.
Gabriel Laub

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Texas bez litości dla wrażliwych oprawczyń

Drukuj PDF

Tags: Informacje | Komentarze

Kolejne wielka krzywda spotkała prześladowane i poniżane od zarania dziejów kobiety. Depozytariuszki grzesznej matki Ewy zostały brutalnie potraktowane w wydawałoby się samym centrum tolerancji, poprawności politycznej i promocji wszelkich dewiacji – czyli w Stanach Zjednoczonych. A konkretnie w stanie Texas, który, wzorem innym stanów USA, wprowadza prawo wymagające, by kobieta przed wykonaniem wyroku śmierci na własnym dziecku zobaczyła na monitorze ultrasonografu swoje nienarodzone dziecko i wysłuchała bicia jego serca. W razie odmowy podporządkowania się temu prawu, lekarz jest zobowiązany opisać kobiecie, co widzi na monitorze. Obowiązkowe badanie USG ma być przeprowadzone co najmniej 24 godziny przed morderstwem.

Do wejścia przepisów w życie brakuje tylko podpisu gubernatora stanu. Rick Perry obiecał już jednak wcześniej, że podpisze ustawę. W miniony  czwartek projekt ustawy zaakceptowała stanowa legislatura, po tym jak Sąd Apelacyjny oddalił wyrok Sądu Federalnego, który kilka miesięcy temu uznał sprzeciw organizacji zrzeszających lekarzy i szpitale.

Pomysłodawcą zmiany przepisów jest deputowany Sid Miller z Partii Republikańskiej.  W Stanach Zjednoczonych, teksańska ustawa jest jedną z najbardziej restrykcyjnych pod względem ochrony życia. Obowiązkowe badania przed dokonaniem zabójstwa dzieci nienarodzonych wprowadziły już Alabama, Oklahoma, Luizjana i Missisipi.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Krótkie spięcia

Wieści z frontu

EUR PLN CHARTS

Zwróć uwagę

Uwaga, może zaboleć:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

stat4u